Det er for få lavterskeltilbud for barnefamilier i Norge. I tillegg er det mange nåværende tilbud som koster penger, og som krever mye planlegging for å delta på. Hvorfor må det koste masse tid og penger for å ha en hyggelig dag med familien sin?
Bakgrunnen for «A Walk in the Park» er at vi ønsker å skape et lavterskeltilbud som er gratis, inkluderende og ikke minst gøy for hele familien. Kombinasjonen av enkle leker, morsomme og relevante aktiviteter samt god underholdning for de minste går aldri ut på dato. I tillegg er det viktigere enn noen gang å komme seg ut, prøve nye ting og befri seg fra en stressende hverdag med mye skjermtid i hjemmet.
Vi synes det er viktig at dette tilbudet skal være aktuelt for alle. Derfor er arrangementet gratis, ikke ferdighetsbasert og ikke kjøpspliktig.
Vi selger mat og drikke, men dersom man ønsker å ta med seg egen matpakke og drikke, så er man hjertelig velkommen til det.
Velkommen til en morsom og hyggelig dag i parken.
Hei, jeg er DJ Walkie!
Hei, alle kule kids – og selvfølgelig foreldre også! Jeg heter DJ Walkie, maskoten på A Walk in the Park og DJ-en som elsker dans, musikk og å ha det gøy i parken!
Jeg er et sprekt ekorn med en stor lidenskap for å få barn til å bevege seg, le og nyte naturen. På sceneshowene mine får dere danse til de feteste rytmene, og kanskje lære noen av mine favorittmoves. Visste du at jeg har gitt ut en EP på Spotify i samarbeid med Warner Music Norway? Ja, du hørte riktig – jeg er en ekte stjerne! Og med det råeste DJ-utstyret fra Pioneer DJ, er jeg alltid klar for å lage skikkelig god stemning.
Når du kommer til "A Walk in the Park", er jeg her for å sørge for at alle barna får en fantastisk opplevelse. Vi utforsker parkene sammen, leker, danser, og kanskje finner vi et eller annet kult å oppdage! Så gjør deg klar til å ha det gøy – naturen er vår lekeplass, og musikk er vår superkraft!
Jeg gleder meg til å se dere i parken! Kom bort og si hei – kanskje du kan hjelpe meg med å rocke scenen?
Hilsen
DJ Walkie